Kulvar Yapı

KULVAR YAPI KURULDU! Kulvar Yapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Fikret Akbıyık, Osman Civan, Ali Asker Şanlı tarafından 4 milyon 123 bin TL'lik sermaye ile 23 Mayıs'ta kuruldu.
Kulvar Yapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi iş konusu;

1- İnşaat: İnşaat taahhüt ve müteahhitlik işleri yapmak, resmi ve özel inşaatlar yapmak. Resmi ve özel kamu kurum ve kuruluşların inşaat işleri, tüneller, limanlar, fabrikalar, yollar,köprüler, bentler, barajlar, lojmanlar idare binaları gibi yapılar, resmi kurum ve hizmet binaları, beton, asfalt,karayolu, liman binaları, iş hanları, ticari yapılar, atölyeler, imalathaneler ile her türlü toplu konut, kooperatif meskenleri, kara ve demir yolları, hava meydanları, istasyonlar, otogarlar, otoparklar, garajlar, çarşı mağaza, Pazar,işyeri, otel, motel, villa, pansiyon, hastane, cami, dispanser, sağlık merkezleri, ilk yardım tesisleri ve benzeri devlet yapıları gibi bayındırlık tesisleri, tatil köyleri, okul inşaatı, eğitim merkezleri, öğrenci yurtları,gölet ve iskele, turistik konaklama, uçuş pistleri, sportif ve tamamlayıcı tesisler ve petrol, doğalgaz boru hatları, kanal içme suyu, su kanalları drenaj tesisleri, sulama ve kanalizasyon işlerinin inşasını yapmak, taahhütlerde bulunmak. Şirket ahşap, yarı ahşap ve betonarme toplu konut, özel konut, her türlü devlet inşaatları yapabilir. Kendi adına yapmış olduğu inşaatları pazarlayabilir. Kat karşılığı mesken ve işleri inşaatları yapmak, sözleşmeler yapmak, bu mesken ve işlerinin tadilat ve montaj işleri, peyzaj ve çevre düzenlemelerini yapmak. Yurt içi ve yurt dışında her türlü inşaat tesisat elektrik ve hafriyat konularında taahhütlerde bulunmak ve yerine getirmek. Yurt içi ve yurt dışında her türlü yol stabilize çalışmaları, beton, yol, asfalt, çalışmaları yapmak ve taahhütleri yerine getirmek. Fabrika ve tesislerin komple inşaatının ve montaj işlerinin yapımı ve petrol boru hatları, diğer boru hatları, yüksek ve alçak gerilim elektrik tesisatları, enerji nakil hatları, telefon, telgraf ve diğer havi nakil hatları yapım ve montaj işlerini, onarım değişim ve restorasyon işlerini yapmak, yaptırmak.

2- Emlak: Her türlü gayrimenkul almak, satmak ve komisyonculuğunu yapmak. Yabancıların mal edinme yasalarından faydalanarak edinecekleri gayrimenkuller üzerine gerekli araştırmalar yapmak ve bunları satı almaları sonucunda gerekli ve kamu kurum kuruşlarındaki işlemleri takip etmek.Her türlü arazi, arsa, daire, ev, dükkan, işyeri ve diğer emlak alımı, satımı ve kiralamasına aracılık etmek. Emlak konusu ile ilgili hizmetlerde bulunmak ve sözleşmeler düzenlemek. Her nevi gayrimenkul malların şirket veya başkası namına alımı, satımı, pazarlamasını yapmak. Komisyon mukabilinde yurt içinde ve yurt dışında her nevi gayrimenkul alımı, satımı, pazarlamasını yapmak.

3- İnşaat malzemeleri: İnşaat malzemeleri (demir, çelik, bakır, çivi,alüminyum ve mamulleri, tuğla, ateş tuğlası, kiremit, alçı, çimento, seramik,marley, vb.) imalatı, alım satımı, ithalat ve ihracatını yapmak. İnşaat işlerinde kullanılan her türlü demir, çelik, bakır, çivi, alüminyum ve mamulleri, tuğla, ateş tuğlası, kiremit, kireç doğrama, alçı, çimento, fırınlanmış kum, mermer, mozaik, fayans, seramik, vitrifiye, marley, parke,armatür, pvc boru ve birleştirme parçaları, temiz su ve birleştirme parçaları, İzolasyon malzemeleri, duvar kağıdı, boya, banyo ve mutfak aksesuarları, hazır kapı, merpen ve bütün elektrik malzemelerinin alım, satımı, ithalat ve ihracatını yapmak,

4- İzolasyon: İzolasyon malzemeleri alım, satımı, imalatı, ithalat ve ihracatını yapmak. İzolasyon malzemelerinin imalatı için gerekli makine, alet, edevat alım satımı, ithalat ve ihracatını yapmak. Her türlü konut, fabrika, atölye ve benzeri binalara çatı izolasyonu, dış cephe izolasyonu yapmak. Isı yalıtımlı giydirmeli dış cephe kaplama işleri yapmak. Her türlü binaların ısı ve su yalıtım malzemelerinin üretimi, toptan ve perakende alımı, satımı, dağıtımı, ithalat ve ihracatını yapmak.

5- İnşaatla ilgili olarak laboratuar işleri: Asfalt,zemin, beton ve yapı malzemeleri laboratuarı kurmak, beton kalitesini belirlemek amacı ile taze ve sertleşmiş betondan deneyler yapmak. Kalite kontrol amacıyla özel ve tüzel kuruluşlar ve kişiler tarafından gönderilen inşaat ile kagir her türlü yapı malzemelerini (taş, toprak, tuğla,kiremit,demir vb.) ilgili standartlara ve şartnamelere göre muayene ve deneyimlerini yapmak. Beton üretiminde kullanılacak malzeme (agrega, çimento,su katkı maddesi, vb.) numuneleri üzerinde deneyler yaparak değişik kalitedeki betonlar için karışım oranlarını belirlemek. Her türlü zemin etüdü deneylerini yapmak ve yaptırmak. İştigal ettiği konularda teknik görüş vermek, araştırma uygulama hizmeti yapmak, rapor vermek. Konusu ile ilgili laboratuar malzemeleri alım satımını,ithalat ve ihracatını yapmak.

6- Mimarlık-mühendislik: Şirket her türlü mimari plan proje çizimi ve taahhüdünü yapmak. Bunları uygulamaya koymak, fenni mesullük almak, proje yöneticiliği ve ilgili resmi kurumlardan her türlü inşaat ve iskan ruhsat işlemleri yapmak. Çizmiş olduğu projeler üzerinde tadilat yapmak ve uygulamak. Üç boyutlu modelleme çizimi yapmak,peyzaj projesi ve uygulaması yapmak, dekorasyon yapmak, tadilat, rövelerestorasyon ve onarım yapmak açılan yurt içi ve yurt dışı proje yarışmalarına katılmak. Yurt içinde ve yurt dışında almış olduğu plan projelerin çizimi.

YATIRIM ORTAKLARI
  • Osman Civan
  • Çağrı Elektrik
  • Kire Metal
  • Ali Asker Şanlı
  • Yesa Enerji
  • Yesa Enerji
  • Çağrı Makina
  • Nesa Yapı
  • Nesa Yapı